Zamień pot w energię!

Pot jest zbyt cenny aby pozbywać się go ot tak!

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego faktu, który dla twórców X-Bionic ma znaczenie fundamentalne. Aby w pełni wykorzystać  fizjologie naszego organizmu powstała odzież, która chłodzi gdy jest ciepło oraz ogrzewa gdy temperatura jest za niska. Wszystko po to, aby utrzymać 37 stopni Celsjusza – poziom optymalny dla ludzkiego organizmu podczas uprawiania sportu.


Dla pasjonatów biegania oraz kolarstwa, mamy wyjątkowe koszulki Trick oraz TWYCE.

Termoregulacja podczas wysiłku sportowego działa według określonych zasad: gdy temperatura ciała wzrasta do określonego krytycznego momentu, receptory ciepła na plecach powiadamiają mózg poprzez zakończenia nerwowe umiejscowione wzdłuż kręgosłupa o konieczności chłodzenia. Jednak przy takim schemacie działania mówimy o chłodzeniu już przegrzanego organizmu. W koszulkach Trick, dzięki strefie izolacyjnej wzdłuż kręgosłupa, symulowane jest przegrzanie organizmu, co zapewnia szybszą reakcję mózgu. Jeszcze zanim ciało zacznie się przegrzewać, rozpoczyna się natychmiastowy i skuteczny proces utrzymania temperatury na optymalnym poziomie.

Odzież spod znaku technologii TWYCE to sprzęt najnowszej generacji. Unikalny system X-Bionic 3D Sphere, odpowiada za odprowadzenie nadmiaru potu, chłodzenie podczas intensywnego wysiłku oraz odpowiednią wentylację. W koszulkach z serii TWYCE, ten system został powiększony o 200%! Zdecydowanie mniejsze straty energii na walkę z przegrzaniem, mniej ubytku wody i soli mineralnych w organizmie, niespotykany komfort uprawiania sportu i ochrona antybakteryjna to tylko kilka powodów, dla których warto zakupić tę koszulkę.


XBionic XSocks

Technologie


3D – Bionic Sphere™
– jeden z głównych elementów bielizny. Usuwa on jedynie nadmiar ciepła, zapewniając organizmowi odpowiednie warunki termiczne.

Body Airconditioning Channel™ (kanał wentylacyjny). Jego struktura składa się z tuneli i kanalików, skutecznie wentylujących plecy.

Sweat Traps™ – znajduje się wzdłuż kanału wentylacyjnego. Skutecznie zwiększa powierzchnię parowania w miejscach o największej potliwości i zapewnia optymalny mikroklimat przy powierzchni skóry.

Air Guides™ – reguluje cyrkulację powietrza, by zapewnić jeszcze lepszą wentylację.

Tummy X-control™ oraz ISO Pads™. Technologie te utrzymują ciepło w okolicach brzucha i bioder, co gwarantuje prawidłowe działanie organów wewnętrznych. Inteligentna bielizna X–Bionic zapewnia także wysoki poziom ochrony organizmu, co pozwala osiągnąć lepsze wyniki sportowe.

Expension Ribs™, – chroni żebra przed chłodem, wspomagając jednocześnie ich funkcjonowanie.

Elbow Pads™ i ExpensionKnee™ – zapewniają kolanom i łokciom ochronę przed zimnem, a ich specjalna struktura zapewnia wygodę, bez względu na pozycję stawów.